Wszystko, co chcecie wiedzieć o naszej agencji

Kim jesteście?

Jesteśmy agencją komunikacyjną. To znaczy, że rozmawiamy z konsumentem. Komunikujemy w dwie strony – do i od. Wszystko po to, żeby przynosić konkretne korzyści markom. Budować ich wartość. Poprzez tworzenie ich wizerunku, ale także wymierne efekty w uzgodnionych obszarach.

Działamy na różnych polach: od PR-u (od tego zaczynaliśmy w 2001 roku) przez reklamę, digital do social mediów. Środki i narzędzia dialogu z ludźmi dobieramy do celów. Bo zawsze najważniejszy jest pomysł, idea, którą ludzie chcą się dzielić. W ramach „dzielenia się ideami” organizujemy dla naszych klientów eventy, prowadzimy konsultacje społeczne oraz oferujemy kompleksowe działania w ramach doradztwa strategicznego.

A ludzie?

Zespół tworzą ludzie z doświadczeniem, którzy pracowali w największych firmach, a także zakładali i zarządzali wiodącymi agencjami reklamowymi w Polsce, oraz młodzi digital natives, którzy dodają naszym pomysłom dynamiki i świeżości. Dobry, budujący zestaw osobowości i doświadczeń. Kreatywny mix.

Gdzie mieści się Wasze biuro?

Pracujemy w samym centrum Poznania, w kamienicy z widokiem na Stary Browar. Jesteśmy więc w samym centrum wydarzeń i wszędzie mamy blisko.


Ile lat działacie na rynku?

Jesteśmy pełnoletni – w tym roku skończyliśmy 18 lat, w trakcie których dwudziestokrotnie powiększyliśmy zespół.


Jesteście dużą agencją? Ile ludzi u was pracuje?

Nie porównując się z agencjami sieciowymi, jesteśmy całkiem sporą organizacją. Pracuje u nas blisko 40 osób, nie licząc współpracujących freelancerów. Posiadamy rozbudowany dział strategii i digital, duży zespół kreacji, ekipę od social mediów i SEO, a także dział new biz oraz eventów. Obsługa client cervice zapewnia stały kontakt z klientami oraz harmonijną współpracę wewnątrz firmy. To między innymi dzięki niej mamy dziś w portfolio klientów, którzy są z nami 4, 5, 8 czy nawet 10 lat.


Jakie projekty tworzycie?

Najbardziej cenimy sobie projekty długofalowe, w trakcie których możemy weryfikować efekty współpracy i stawiać nowe cele. Pracujemy m.in. dla liderów branży motoryzacyjnej (SKODA), energetycznej (EDP Renewables), retail (Komputronik, Żabka Polska), AGD (Amica). Od 8 lat obsługujemy markę SUBWAY, dla której jesteśmy wiodącą agencją kreatywną na terenie Europy Środkowowschodniej  – przygotowujemy layouty reklamowe, działania digital, social media i PR. Reklamowo pracujemy dla galerii handlowych: w naszym portfolio jest ich sporo: Galeria SFERA w Bielsku-Białej, Galeria Mazovia w Płocku, Plac Unii w Warszawie i Posnania.


Co to znaczy, że dzielicie się ideami?

Wierzymy, że dobrymi ideami ludzie chcą się dzielić. Zarówno influencerzy, jak i konsumenci, media lifestylowe czy biznesowe. Jeśli działanie ich rozbawi, poruszy, zaintryguje, to zechcą się nim podzielić, co będzie miarą ich zaangażowania. Dla nas to także ostateczny filtr i test naszych idei.

Dzielimy się także ideami, które inspirują naszych kolegów z branży – od 8 lat organizujemy (w Poznaniu i Warszawie) Cannes Lions Creative Comms Meeting. Każdego roku dzielimy się subiektywnym wyborem najlepszych i najbardziej kreatywnych kampanii reklamowych nagrodzonych na festiwalu w Cannes z ponad 600-set osobami. Sami także często się szkolimy, w ubiegłym roku skorzystaliśmy z wiedzy Socjomanii i Pawła Tkaczyka oraz Concordia Design. Wśród nas są też osoby, które wykładają na poznańskich uczelniach. Artur, nasz strateg, dzieli się ideami ze swoimi studentami na Uniwersytecie Ekonomicznym, a jego kolega Jan do niedawna robił to samo w CDV w Poznaniu. Oliwia prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w ramach Powera, a Ewa jest felietonistką Gazety Wyborczej!

W ramach szeroko rozumianego dzielenia się ideami jesteśmy także mocno zaangażowani w komunikację działań „Fundacji u Łejerów”, którą prowadzi założycielka agencji – Aneta. Fundacja buduje szkołę w Tanzanii w obozie dla uchodźców z Burundi. Szkoła jest już prawie gotowa, a my robimy wszystko, żeby poprzez komunikację, zdobyć brakujące środki, na jej dokończenie.

Na czym budujecie swoją przewagę?

Na wartościach: kreatywności, współpracy i odpowiedzialności. Dzięki temu klienci lubią z nami pracować, a i my lubimy pracować ze sobą – w zespole. Jakość pomysłów jest dla nas równie ważna – prowadzimy komunikację w oparciu o model SUCCES, który promuje tworzenie prostych, ale kreatywnych i emocjonalnych, opowiadających historię idei.

Wasz największy sukces?

Ciągle przed nami 😉 Jeżeli jednak relacje z ludźmi można nazwać sukcesem – to tak, naszym największym sukcesem są ludzie. Mamy wielu klientów, którzy zmieniali pracę czy branżę, ale nie zmieniali nas. Ponadto większość firm, z którymi współpracujemy, to firmy z polecenia – to dla nas najlepszy dowód uznania i potwierdzenie, że jesteśmy skuteczni.

Sukces to również  ludzie agencji. Niektórzy pracują z nami od 18 lat, inni odchodzą, a po czasie wracają. To dlatego, że lubimy to, co robimy, a jak już robimy, to na 100%.

Wasze ulubione projekty to…?

Seat Ateca – Poczuj samochód wszystkimi zmysłami

Subway – Ciepłe Powitania

Be fit mom

Świeć się z Energą

PS Co lubicie w swojej pracy oprócz pracy?

Lubimy miejsce, w którym pracujemy i lubimy siebie nawzajem. Zawsze świętujemy dzień pizzy, Artur i Przemek często przychodzą do pracy ze swoim psami (a wiadomo – zwierzęta łagodzą obyczaje). Dzięki Gosi, dla relaksu, robimy wspólnie gofry. Mamy też miejsce, gdzie możemy zostawiać nasze rowery. Jest u nas bardzo dużo kwiatów, a w lodówce szuflada zero waste. I mamy trzy balkony. Latem jemy tam lunche, a w piątkowe wieczory… różnie bywa.