IVT

nowe oblicze

Stworzenie nowej identyfikacji wizualnej i strategii komunikacji marki
01

Wyzwanie

Stworzenie nowej identyfikacji wizualnej i strategii komunikacji marki

02

Działania

Stworzyliśmy strategię marki i sposób pozycjonowania na akcesoriów dachowych. Zbudowaliśmy nową, kompleksową identyfikację graficzną, która odróżnia się od konkurencji, nawiązuje do korzeni marki, oraz odzwierciedla zmiany organizacyjne, jakie ostatnio nastąpiły w firmie.

Koncepcja zakładała opracowanie spójnych elementów doskonale współpracujących na wszystkich polach komunikacji typowych dla branży. Dlatego nowy claim identyfikuje markę w kontekście wysokiej jakości i odnosi się do miejsca zastosowania produktów. A nowy logotyp, w prosty i czytelny sposób nawiązuje do oferty – akcesoriów do dachów płaskich i spadzistych.

IVTZaproponowaliśmy nowy kolor brandu, który odchodzi od nadużywanej w branży czerwieni. Opcje kolorystyczne i charakterystyczne elementy graficzne zostały opisane przez precyzyjne sposoby ich użycia.
Nowa identyfikacja miała premierę podczas największej imprezy branżowej – targów Budma. Wszystkie nośniki komunikacji, łączenie ze stoiskiem targowym zostały zaprojektowane w oparciu o nowe CI.

Na potrzeby imprezy stworzyliśmy zaproszenie, które miało charakter teasera. Sporo uwagi i staranności poświęciliśmy podstawowemu narzędziu pracy sprzedawców IVT - katalogowi, który w bardzo atrakcyjny i nowoczesny i eksponuje brand oraz portfolio produktowe. Powstały również nowe projekty opakowań. Jednocześnie, uruchomiliśmy komunikację w social mediach, gdzie przy pomocy animacji pokazaliśmy nowe oblicze IVT.

03

Efekty

Nowy wizerunek został entuzjastycznie przyjęty przez klientów docelowych. Dzięki spójnej i wyróżniającej się komunikacji IVT ugruntowało pozycję lidera rynku i podczas targów zdobyło blisko 300 nowych zapytań i kontaktów biznesowych.