Yes to wind power

Zostań energetycznym hipsterem

#kampania #pr

Kampania miała na celu edukować i informować społeczeństwo o pozytywnym wpływie energii wiatrowej na codzienne życie, tym niskich kosztów w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii. <br />
01

Wyzwanie

Kampania miała na celu edukować i informować społeczeństwo o pozytywnym wpływie energii wiatrowej na codzienne życie, tym niskich kosztów w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii.

02

Działania

Działania były prowadzone głównie w internecie i mediach społecznościowych na interaktywnej platformie „Yes to Wind Power”, a także jej polskiej wersji: takdlawiatru.pl, z których internauci mogli dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z wykorzystania energii wiatrowej. Ponadto, kandydaci na „energetycznych hipsterów” razem z innymi użytkownikami platformy mogli dzielić się swoimi przemyśleniami za pomocą wpisów bądź wideo.

Yes to wind power„Ekologiczny sposób życia może przynieść korzyści każdemu z nas, dlatego warto zainwestować w energię wiatru! „Tak dla wiatru” to kampania, której celem jest przedstawienie faktów i aktywowanie wsparcia publicznego dla energetyki wiatrowej.”

Na Tweetterze zbudowano publiczność i zgromadzono jak najwięcej obserwatorów, dodając osoby zainteresowane ekologią lub użytkowników, którzy tweetują codziennie.

Treści na polskim rynku skierowane były do osób lubiących: ekologię, odnawialne źródła energii, prowadzą zdrowy styl życia oraz innych zainteresowanych tymi tematami.

03

Efekty

154 000 dotarcie

1584 łącznie zaangażowanych ludzi w Polsce

+ 3535 o tyle przybyło więcej polskich fanów na FB i Twt

22 publikacji w renomowanych mediach, związanych z rynkiem energetycznym, źródłami odnawialnymi, ekologii i marketingu: CIRE, Mediarun, Nowa Eneria, proto.pl itp.