PR

Influencer marketing

Współpraca ze znanymi artystami, aktorami, gwiazdami estrady, sportowcami czy blogerami stała się nieodłącznym elementem, stosowanym przez nas w kreatywnej i skutecznej promocji marki. Bardzo wielu konsumentów podejmuje decyzje zakupowe właśnie dzięki takiemu rodzajowi marketingu – decydują się na produkty czy usługi zachęceni przez osobę, którą lubią i której poleceniom ufają.

Dynamiczny rozwój digitalowej komunikacji, szczególnie w obszarze social mediów, zwiększył wartość współpracy z liderami opinii, autorytetami i specjalistami w danych dziedzinach. Naturalność i wiarygodność przekazu influencerów jest tym, co wyróżnia influencer marketing spośród innych form reklamy. Jest to szczególnie ważne przy budowaniu unikatowej wartości marek naszych klientów.

Jako agencja komunikacyjna posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu takich działań jak kampanie z influencerami. Dzięki pogłębionej analizie, wykorzystującej zaawansowane narzędzia oraz współpracy zespołu opartej na wzajemnym dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, staliśmy się ekspertami w precyzyjnym dopasowywaniu influencerów i blogerów do strategii marki oraz wartości, jakie ona reprezentuje. Wiemy bowiem, że kluczowe w udanej współpracy z influencerami jest zarówno dopasowanie influencera do marki, jak i marki do influencera.

Współpraca z influencerami

Influencer marketing najczęściej wykorzystywany jest przez marki do promocji swoich produktów lub usług, ale może również posłużyć nam jako narzędzie do relacjonowania eventu, launchu kampanii produktowej lub po prostu budowania swojego wizerunku wśród odbiorców. Wybór odpowiedniego influencera zależy od wielu czynników: czasu, miejsca czy oczekiwanych efektów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na wynegocjowanie odpowiedniego wynagrodzenia, atrakcyjnego dla obydwu stron, a także ustalenie możliwych do zrealizowania KPI.

Duże marki często decydują się na współpracę z influencerami, którzy są bardzo rozpoznawalni. To znani aktorzy czy aktorki, wokaliści lub wokalistki, ale także znani z mediów, nie tylko społecznościowych, specjaliści w jakieś dziedzinie. To równieżtakże blogerzy i blogerki, którzy mają już ugruntowaną pozycję w blogosferze, ponieważ od wielu lat prowadzą działalność w sieci. Ważną rolę odgrywają jednak także microinfluencerzy, czyli osoby, które pomimo mniejszych zasięgów w social mediach, są dla odbiorców dużo bardziej autentyczne. Współpraca z microinfluencerami pozwala na większą kreatywność przy tworzeniu długotrwałych kampanii, naturalnie wpisuje się w codzienne narracje prowadzone w social mediach i sprawia, że działania podejmowane przez markę są tymi, którymi odbiorcy chętnie dzielą się między sobą.

Influencer marketing – czy to się opłaca?

Właśnie ze względu na autentyczność oraz pozytywny odbiór wśród grup docelowych, influencer marketing cieszy się ogromną popularnością i przynosi efekty, które potrafią konkurować z dobrze zorganizowaną płatną kampanią reklamową w sieci. Decydując się na takie rozwiązanie, walczymy wyłącznie o wizerunkowy i sprzedażowy sukces naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że współpraca z inflencerami to również ważny aspekt e- commerce. Często bowiem influencerzy nie tylko prezentują jakiś projekt bądź usługę, ale odsyłają bezpośrednio do sklepu internetowego lub strony klienta. To ułatwienie dla konsumentów, którzy od razu i bez szukania mogą nabyć dany produkt.

Każda kampania influencer marketingowa, jaką tworzymy i proponujemy naszym klientom, jest specjalnie dopasowana do ich potrzeb, a wybrane przez nas osoby do współpracy są sprawdzone i wiarygodne.