Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/acldpbjv/public_html/qacomms.eu/wp-content/themes/qacommunications/single-oferta.php on line 23

Media Relations

Firmy komunikują się ze swoimi klientami za pomocą mediów. Są to zarówno media własne, takie jak strona internetowa, social media czy cyklicznie dystrybuowane newslettery, ale także media tradycyjne. Pod tym pojęciem rozumiemy prasę, telewizję, radio, a w ostatnich latach także portale internetowe. Wierzymy, że choć media ulegają nieustannym przemianom, a pojawienie się serwisów społecznościowych na zawsze zmieniło to środowisko, to jednak dobre relacje z dziennikarzami są nadal niezwykle istotnym aspektem funkcjonowania bardzo wielu firm.

Dbamy o dobre relacje z mediami

Agencja Q&A Comms od początku swojego istnienia przykłada bardzo dużą wagę do media relations. Budujemy długotrwałe, jakościowe relacje z mediami i tworzymy w nich pozytywny wizerunek naszych klientów. Media tradycyjne nadal stanowią zazwyczaj główne źródło informacji oraz są kanałem do wyrażania opinii. Wiemy więc, że jeśli nasi klienci chcą prezentować swoje działania, informować o swoich sukcesach, produktach, usługach oraz planach, to właśnie media są im do tego niezbędne. Bardzo potrzebny jest także pośrednik między mediami a klientem, w którego roli wstępuje agencja PR.

Prowadzimy działania z zakresu media relations, używając wielu narzędzi – zarówno tych standardowych, jak i nowoczesnych. Przygotowujemy i dystrybuujemy informacje prasowe, organizujemy konferencje prasowe, koordynujemy wywiady, a także prowadzimy szkolenia medialne dla naszych klientów.

Podejmujemy działania z zakresu e- media relations, doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że dziś są one podstawą media relations. Budowanie pozytywnego wizerunku marki w Internecie jest kluczowe, gdyż to właśnie z sieci konsumenci czerpią wiedzę o działalności firm, ich usługach oraz produktach.

Specjaliści media PR

W ofercie Q&A Comms działania media relations stanowią jedną z kluczowych usług. Pracujemy zarówno z klientami, którzy już wcześniej prezentowali się w mediach, jak i z tymi, którzy dopiero chcą podjąć działania w tym obszarze. Tworzymy dla naszych klientów strategie komunikacji, oparte na dogłębnej analizie ich celów biznesowych oraz grup docelowych, a także przyjrzeniu się działaniom konkurencji. Kolejnym krokiem w tym procesie jest dopasowanie mediów do obszaru działalności naszych klientów, a następnie podjęcie już konkretnych działań z zakresu media relations. Dysponujemy aktualnymi bazami mediów ogólnopolskich, jak również lokalnych oraz branżowych. Wieloletnia obecność na rynku sprawiła, i że posiadamy dobre i niezwykle przydatne w naszej pracy relacje z dziennikarzami z najbardziej popularnych, wiarygodnych oraz specjalistycznych mediów.

Ważnym elementem działań agencji jest także PR kryzysowy. To szczególny, wymagający doświadczenia i znajomości funkcjonowania mediów, obszar. Podjęcie działań antykryzysowych w odpowiednim momencie jest kluczem do zażegnania problemu, z jakim zmagają się nasi klienci. Nie tylko szybka reakcja, ale także dobre relacje z mediami są w takich przypadkach niezbędne. Właśnie dlatego decydując się na wybór agencji komunikacyjnej, warto wziąć pod uwagę taką, która świadczy usługi z zakresu media relations, ale także zajmuje się działaniami kryzysowymi. Podejmujemy też działania z zakresu PR produktowego.

W Q&A Comms wierzymy, że media relations to podstawa działań PR.