PR

PR produktowy

Komunikowanie nowości produktowych i nowych usług, lub działania mające na celu wzmocnienie wizerunku i rozpoznawalności istniejących już produktów to PR produktowy. Jest on jednym z najbardziej powszechnych działań PR. Klient często zwraca się do agencji komunikacyjnej, gdy planuje wprowadzenie na rynek nowości lub zależy mu na zwiększeniu sprzedaży produktów lub usług, które już od jakiegoś czasu posiada w swojej ofercie. W Q&A Comms mamy wieloletnie doświadczenie w obszarze promocji produktów i usług z wielu branż. Tworzymy spójne, wieloelementowe strategie komunikacji i prowadzimy skuteczne działania w ramach PR produktowego. Łącząc nowoczesne narzędzia marketingu internetowego (np. content marketing, social media czy influencer marketing) wraz z tradycyjnym PR produktowym (np. organizacja konferencji prasowych, wysyłanie przesyłek kreatywnych, media relations czy prowadzenie biura prasowego), wspólnie z klientami budujemy wartość oraz wizerunek marki, a przede wszystkim zainteresowanie produktem.

PR produktowy krok po kroku

Jako agencja PR chcemy dostarczać naszym klientom usługi najwyższej jakości. Właśnie dlatego opracowaliśmy autorski model IDEA, w którym pracę kreatywną dzielimy na cztery etapy. Pierwszym z nich jest analiza otoczenia marketingowego, działań konkurencji, komunikacji oraz przyjrzeniu się strategii biznesowej marki. Następnie, wspólnie z klientem, wypracowujemy model marki z wyróżnieniem jej wartości oraz korzyści racjonalnych i emocjonalnych. Trzecim krokiem jest wybór celów oraz określenie dopasowanej do marki strategii działań w ramach PR produktowego. Zwieńczeniem procesu są przeprowadzone działania public relations – tradycyjne i internetowe, zapewniające sukces naszym klientom. Działania według modelu IDEA układają się w pełen cykl komunikacji PR, który podnosi wartość funkcjonującej już marki czy produktu lub wzmacnia debiut rynkowy.

SEO PR i influencer marketing jako elementy PR produktowego

Konsumenci poszukują informacji w sposób aktywny. W związku z tym jednym z najbardziej istotnych zadań marketerów jest ułatwianie im dotarcia do informacji. Niezbędne narzędzie do skutecznej realizacji tego celu stanowi SEO PR, który jest jednocześnie istotną częścią rozwiązań taktycznych stosowanych w ramach PR produktu.

Rozwój mediów społecznościowych to także wzrost znaczenia influencerów, którzy dziś są jednym z kluczowych aspektów, jeśli chodzi o skuteczny PR produktowy. W ramach działań dla naszych klientów często proponujemy akcje z inflencerami. Wiemy, że mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe konsumentów. Oczywiście zanim zaproponujemy klientowi listę influencerów, z którymi możemy przeprowadzić kampanię, analizujemy ich aktywność na portalach społecznościowych i dobieramy ich tak, aby jak najlepiej pasowali do marki naszego klienta.