Reklama

Co to jest marketing 360

Marketing 360 polega na wykorzystaniu wielu narzędzi marketingowych – zarówno online, jak i offline, w taki sposób, aby Państwa marka towarzyszyła konsumentom w życiu codziennym. To kompleksowe działania marketingowe, których spójność jest gwarancją skutecznego dotarcia do konkretnej grupy odbiorców. Kampanie reklamowe 360, które tworzymy dla naszych klientów, nie tylko wyróżniają się na tle innych, ale przede wszystkim przekładają się na decyzje zakupowe konsumentów i prowadzą do wzrostów sprzedaży nawet o kilkanaście procent.

Agencja marketingowa 360

Komunikację 360 projektujemy na podstawie autorskiego model IDEA. Pierwszym krokiem jest poznanie konsumentów, czego efektem jest INSIGHT. Następnie tworzymy DESIGN kampanii 360, który m.in. poprzez storytelling oraz content marketing zostanie w pamięci grupy docelowej. W następnej kolejności dbamy o ENGAGEMENT – zaangażowanie konsumentów w dialog z marką oraz proces zakupowy. Ostatnią fazą w projektowaniu marketingu 360, a jednocześnie początkiem nowej kampanii reklamowej jest faza ANALYSIS, podczas której sprawdzamy wszystkie punkty styku marki z klientem, przygotowujemy rekomendacje i przeprowadzamy optymalizację. Faza analityczna jest niezwykle istotna, jeśli chcemy, aby marketing 360 był skuteczny, bowiem tylko dzięki odpowiedniemu zintegrowaniu narzędzi i zachowaniu spójności działań klienci dostrzegają aktywności marki.

Dlaczego marketing 360?

Rozwiązania jakie oferuje agencja marketingowa 360 są najbardziej skuteczne. Kluczowe jest dotarcie do konsumentów różnymi kanałami w tym samym czasie, czyli intensywna wielokanałowa kampania, w której m.in.: reklama 360, działania PR oraz 360 marketing digital się łączą. Wówczas odbiorcy zauważają działania marki, a to przekłada się na sprzedaż produktów bądź usług – w zależności od branży klienta. To również optymalne finansowo rozwiązanie. Dzięki podjęciu współpracy z agencją marketingową 360 kontaktują się Państwo z jednym podmiotem zamiast z kilkoma, mając gwarancję, że działania uzupełniają się, przenikają się, oraz są spójne. Oprócz całego spectrum narzędzi online, marketing 360 można uzupełnić także o działania offline, czyli np. eventy, akcje ambientowe lub wszelkiego rodzaju aktywności niestandardowe, które potęgują zauważalność marki.

Specjaliści w marketingu 360

Warto więc powierzyć obsługę marki ekspertom, którzy na co dzień projektują i realizują kampanie reklamowe 360. To zarówno specjaliści w dziedzinie tradycyjnego marketingu, jak i digital marketingu 360 oraz działań w social media. Agencja marketingowa 360 to także doświadczeni project managerowie, a także specjaliści od działań PR i komunikacji. Ponadto agencja oferuje wsparcie w przygotowaniu materiałów graficznych oraz realizuje eventy.

Profesjonalne podejście, które jest wypadkową wieloletniego doświadczenia, znajomości rynku, analizy grupy docelowej oraz dopasowania i zintegrowania narzędzi marketingu 360 stanowią gwarancję prowadzenia skutecznych kampanii.