Strategia komunikacji

i projekt identyfikacji wizualnej

IVT 

Wyzwanie

Dachówki od zawsze kojarzą się z kolorem ceglastej czerwieni. Jak można wyróżnić się i wejść na najwyższy poziom kreacji, tworząc system identyfikacji wizualnej dla marki produkującej akcesoria dachowe?  

Bez-nazwy-4
itv_2

Działania

Stworzyliśmy strategię marki i sposób pozycjonowania akcesoriów dachowych produkowanych przez naszego klienta – firmę IVT.  Koncepcja zakładała opracowanie spójnych elementów doskonale współpracujących na wszystkich polach komunikacji typowych dla branży.

Właśnie dlatego nowy claim identyfikuje markę w kontekście wysokiej jakości i odnosi się do miejsca zastosowania produktów. Z kolei nowy logotyp w prosty i czytelny sposób nawiązuje do oferty – akcesoriów do dachów płaskich i spadzistych. 

Bez-nazwy-3
Bez-nazwy-2

Zaproponowaliśmy nowy kolor brandu, który odchodzi od nadużywanej w branży czerwieni. Opcje kolorystyczne i charakterystyczne elementy graficzne zostały opisane przez precyzyjne sposoby ich użycia. Przygotowaliśmy również projekt katalogu produktowego i opakowań, a także animację komunikującą nowe oblicze IVT.

Nowa identyfikacja miała premierę podczas największej imprezy branżowej – targów Budma. Wszystkie nośniki komunikacji, łączenie ze stoiskiem targowym i zaproszeniem, zostały zaprojektowane w oparciu o nowe CI.

Efekty

Entuzjastyczne przyjęcie nowego wizerunku marki przez klientów docelowych

Ugruntowanie przez IVT pozycji lidera rynku dzięki spójnej i wyróżniającej się komunikacji  

Zdobycie podczas targów blisko 300 nowych zapytań i kontaktów biznesowych

Fajnie, że tu jesteś. Pogadajmy!

Chcesz nam wysłać brief? 
A może masz ochotę dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas! 

Kontakt
Wszystkich Świętych 4a
61-843 Poznań
hello@qacomms.eu
View